מצלמות אבטחה – לשקט הנפשי שלך!

מצלמות אבטחה – לשקט הנפשי שלך!
4.5 (90%) 2 votes

לפני שנתחיל יש לציין: דף זה ספציפית עוסק בהתקנת מצלמות אבטחה לבית, אז לכן כל מי שמתעניין במצלמות אבטחה עבור מטרה אחרת כגון: עסק, מוסדות ציבוריות \ חינוכיות ואף סוכנות אנו בוודאות מכריזים שהוא לא ימצא את הנדרש. דף זה ימצא כשימושי אך ורק לאותם אנשים המתעניינים במצלמות אבטחה לבית.

הקדמה – מהן מצלמות אבטחה?
כיום מצלמות אבטחה הן מוצר מבוקש בבתים פרטיים, מוסדות, ומשרדים. מטרות מצלמות אבטחה הן: להגן על ביתך, ילדיך ורכושך העסקי והפרטי. בבתים פרטיים מקובל להתקין מצלמות אבטחה בעיקר אם יש מטפלת חדשה לילדים או לתינוק וגם למבוגר שצריך השגחה.

סיפורים אשר מתרחשים כאשר אין בידכם מצלמות אבטחה
סיפורים רבים מתועדים בעיתונות וגם בטלוויזיה, על מטפלת חדשה אשר התגלתה כמתייחסת לילדים באלימות, גורמים להורים רבים לרוץ ולרכוש מצלמות אבטחה לבית או לעסק, מצלמות אבטחה משוכללות אשר יעניקו לך שקט נפשי.

קיומן של מצלמות אבטחה מספק להורים ביטחון במקרה של תינוקות רכים, ילדים או אדם מבוגר חסר אונים, ושקט נפשי שהילדים בטוחים.

חלק מההורים מדווחים כי הם דווקא מעדיפים לשתף את המטפלת בקיומה של מצלמות אבטחה בבית על מנת להרתיע אותה – להקדים תרופה למכה… כדי שלא תחרוג מההתנהגות הראויה, ותשמור על הילדים כראוי ובאופן תקין. גורם זר בבית מחייב השגחה מיוחדת ע"י מצלמות אבטחה, דבר שהן יכולות לספק לך באופן מושלם. מחקרים רבים מעלים כי הורים לילדים רכים, חשים ביטחון ושקט נפשי מיד עם התקנת מצלמות אבטחה. מצלמות אבטחה למשרד חיוניות בבתי עסק ומשרדים רבים המעוניינים לשמור על ביטחון, סודיות רבה ולפעמים אף למנוע גניבות והשחתת ציוד יקר ערך.

מצלמות אבטחה לשקט הנפשי שלך

יתרונות בשימוש של מצלמות אבטחה – הן בעסק במשרד או בבית הפרטי
שימוש במצלמות אבטחה הופכות לראליות יותר ויותר וכן הביקוש שלהן עולה. אז מהם בעצם היתרונות של מצלמות אבטחה בהחזקתכם?

1. שמירה על הפרטיות – במקרים מסוימים אנו רוצים לשמור על פרטיותינו מפני גורמים צד שלישי או אפילו שכנים, זאת ניתן לעשות באמצעות התקנה של מצלמות אבטחה איכותיות.

2. ביטחון המשפחה – כפי שציינו קודם ישנם מקרים כואבים כאשר מתרחשים בבית כאשר אנו לא נמצאים הן למשפחה ואף לילדים, במטרה להסיר כל ספק וגם בשביל השקט הנפשי שלנו כדאי ואפילו רצוי להתקין מצלמות אבטחה. דגש רב על מצלמות הכוללות תמיכה בזיהוי פנים והתרחשות סביבת הבית גם מבחוץ.

3. מניעה של גניבה והשחתת ציוד יקר ערך – ניתן למנוע את התופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב בישראל באמצעות התקנה יסודית ומקצועית בביתכם או בבית העסק.

4. המצלמה הפסיכולוגית – בבתי עסק ובתי ספר ישנם לפעמים גנבות רבות בייחוד של העובדים, מצלמת האבטחה עשויה למנוע זאת מהסיבה הפשוטה, כאשר מוצבת מצלמה העובד באופן תיאורטי כבר לא חושב על לקחת רכוש או לגנוב אותו מהבחינה הפסיכולוגית מצלמת האבטחה משמשת כשומר פסיכולוגי.

5. לשם הרתעה – אנו בנינו את בייתנו במלוא ידינו מא' ועד ת' וכך נרצה שלאחר השקעתנו הרבה הן בבית, הן בבניה, ואף במשפחה נרצה לגרום הרתעה מסוימת למזיקים אשר חושקים באוצר.

6. סביבה מאובטחת – הרי אנו השקענו את מרב כספנו בבית, במוצר או ברכוש אשר אנו רוצים להגן אליו והוא מן הסתם היקר לנו מכל, לכן נרצה סביבת הגנה מרבית במטרה להשגיח גם על משפחתנו מנזק, בקיצור נרצה להיות בסביבה מאובטחת.

וכל אלו הם הטיפים אשר יעזרו לכם בעת בחירת מצלמות אבטחה, לכן כאשר נהיה מעוניינים במצלמה כזו או אחרת רצוי שנציב את המטרות והשאלות בפני המתקין.

2 שאלות רצויות שכדאי לכם לשאול את עצמכם לפני בחירת מצלמות אבטחה:

היכן להתקין את המצלמה: היכן כדאי להתקין את המצלמה? שני שאלות חשובות: האם להתקין אותה בתוך הבית? או בשטח הנלווה אליו? (כלומר מחוץ לבית)

מהו השטח שאנו נרצה להקליט – מהו השטח שנרצה לתפוס? האם השטח גדול או קטן? האם דרושים לנו עוד מצלמות או אחת מספיקה?

איך מחיר מצלמות אבטחה משוכללות? לפי מה נקבע המחיר הסופי?

התקנה – ההתקנה יכולה לעלות את המחיר משמעותית וזאת תלוי בכמה גורמים: אורך המרחק של המתקין, סוגי המצלמות כגון: מצלמה נסתרת או מצלמה רגילה שאותה ניתן לראות, וכמובן המוצרים הנלווים אשר אתם בוחרים שהמתקין יכלול בתוך העסקה.

המוצר הנוכחי שאתם רוכשים: המחיר עולה משמעותית בעיקר בסוג המצלמה שאנו רוכשים, וגם מספר המצלמות אשר דרושים לנו. כמו כן במידה ותרכשו מוצר ממותג מוביל בעולם המצלמה תהיה הרבה יותר יקרה לצורך העניין ראו השוואה: כאמור במידה ונרכוש טלפון ממותג סמסונג או נרכוש טלפון ממותג סיני רוב הסיכויים שהמחיר יהיה גבוהה יותר ממותג סמסונג.

מערכות הקלטה (DVR): ישנם מצלמות אבטחה אשר המחיר שלהם נמוך בזכות זה שהם אינן מקליטות את המתרחש ורק מצלמות בלייב, אז לכן עם מתווסף לעסקה DVR או מערכות הקלטה מובנות בתוך המצלמה המחיר עשוי לעלות מעלה. בקיצור מצלמות עם או בלי הקלטה זו בחירה שעשויה להוריד ולעלות את סף המחיר.

הידעת? עלות ממוצעת של מערכת מצלמות אבטחה עולה בין – 3,000 ל- 5,000 שקלים (כולל התקנה, טוב זה תלוי בעסקה עצמה אך רוב הסיכויים שזה כולל התקנה במרבית העסקאות)

השקעה לטווח הארוך עדיפה יותר – מצלמות אבטחה זולות או יקרות מה כדאי?
מצלמות אבטחה מזמן הפכו למוצר צריכה בסיסי בשל הביטחון הרב שהן מספקות. וברוב המקרים הן מספקות את הסחורה. זאת תלוי רבות בסוג מצלמות אבטחה והטכנולוגיה שלהן. ראינו לא מעט מקרים אשר לקוחותינו קנו מצלמות בעלות מזערית והפכו לקורבן הפריצה בשל העובדה שהמצלמות הזולות לא באמת מספקות את האבטחה הראויה. אך מהצד השני עומדים לרשותינו מצלמות אבטחה איכותיות באלפי שקלים (כן לא זולים בכלל) אך מאוד אפקטיביות בזמן אמת. במיוחד המצלמות הנסתרות שהפכו לדגל בתחום האבטחה. בשורה התחתונה עדיף להשקיע לטווח הארוך במוצר אשר יספק לכם את מלוא ההגנה ובטכנולוגיה החדשנית ביותר. וזאת מאשר לטווח הקצר שאולי תהיו חשופים לפריצות. מצלמות מקצועיות מאפשרים לכם להתערב ולעקוב אחר כל הפעולות בבית, שזה יתרון משמעותי שברוב המקרים המצלמות אבטחה הזולות לא יאפשרו זאת.

תכונות שכדאי לדעת על מצלמות אבטחה: מצלמות האבטחה מגיעות עם שלל תכונות מעולות מאוד, אלה הם מספר תכונות שכדאי לכם לדעת: עמידות במים, מיגון (סוג החומר), אינפרא אדום, תמיכה בענן, אלחוטית ללא צורך בחיבור חוטי, תמיכה ברזולוציות גבוהות (לדוגמא 4K) אלה הם בעיקר התכונות אשר נכללות ברוב המצלמות האיכותיות שיש לשוק להציע.

סוגי מצלמות אבטחה בשוק – חובה לקרוא לפני הקניה!

מצלמות אבטחה נסתרות: מצלמות אבטחה נסתרות מהסוג הטוב במטרות מסוימות יכולות לעזור לכם, לדוגמא: במידה ותרצו לצלם את המזיקים אבל לא תרצו שהם יהיו מודעים לכך זו אולי הבחירה הטובה ביותר, סוג המצלמה הזאת היא מאוד קטנה וזעירה בשל העובדה שהמזיק אינו רואה אותה ולכן פיתוחה הוא קטנטן אך יעיל.

עלות: העלות הבסיסית למצלמות אבטחה נסתרות מתחילה מ- 500 ש"ח ועד ל- 1,000 ש"ח וייתכן גם קצת מעל, כל זאת משתנה בהתאם לאיכות, דגם, ויצרן.

מצלמות אבטחה IP: מצלמה מהסוג הזה בדרך כלל מבוססת על המחשב הביתי וצורכת את משאביה מהרשת הביתית, היתרון הבולט הוא האופציה לצפות במתרחש בלייב ומכל סמארטפון בישראל וזה לא משנה מהו המרחק שלכם בין המצלמה לבין המיקום. ישנם חסרונות רבים למצלמות אבטחה IP אך החסרון הבולט ביותר היא שהמצלמה מהסוג הזה לא מסוגלת לבצע הקלטה לעומת מצלמות האבטחה השונות. אני מניח שכבר עכשיו אתם חושבים על קומבינה על איך להפוך אותה למצלמת אבטחה מושלמת, אתם תוכלו למצוא קומבינה שתגרום למצלמה להקליט בצורה רציפה אך זכרו זאת: מצלמות אבטחה IP מבוססות אינטרנט ומשתייכות לבית כלומר במידה והמחשב כבוי או רשת האינטרנט נמצאת בתקלה המצלמה מפסיקה לעבוד, בנוסף המצלמה מהסוג הזה מוצפת בעוד חסרון משמעותי: והיא בעיות הקליטה בשל הפשטות שהמצלמה יכולה לסבול בעיות קליטה מהסביבה אשר היא נמצאת, זה נקרא גם: שיבוש אותות חשמל \ רדיו. חסרון נוסף לעומת מצלמות אבטחה טיפוסיות ואפילו מצלמת האבטחה הבסיסית ביותר מאפשרת לנו לצפות במקביל במספר מצלמות שאת זה לא ניתן להגיד על מצלמות IP, במידה ותרצו לצפות במקביל במצלמה שלכם זו תהיה הרפתקה לא פשוטה וייתכן שאפילו בלתי אפשרית.

עלות: עלות ממוצעת למצלמות אבטחה IP מתחילה ממחיר של- 300-2000 ש"ח ואף מגיע לסכומים גדולים יותר, זה משתנה בהתאם לסוג המצלמה שאתם מתבקשים לרכוש.

מצלמות אבטחה ממונעות: מצלמה זו מתקדמת מאוד בשל היכולת שניתנת למשתמש שבה הוא יכול לכוונן אותה כמעט לכל צד וכהוות נפשו וכל זאת מרחוק ללא כל צורך להיות במקום ליד המצלמה, כמו כן ניתן לשחק עם האפשרויות שלה כגון: עדות, פוקוס, זום, האופציות הללו דומות מאוד למצלמת הטלפון הפרטי שלנו אך משוכללת מאוד. מה שמאוד בולט במצלמות אבטחה ממונעות היא ביצועי הצילום המרשימות.

עלות: עלות ממוצעת עבור מצלמות אבטחה ממונעות מתחילה ב- 2,500 ש"ח עד 4,000 ש"ח, לא זול במיוחד.

מצלמות אבטחה אלחוטיות – כפי ששמם רומז הן מצלמות אבטחה אלחוטיות, כלומר שהיתרון כבר בולט מהשם שנשמע מהם, אך גם לה יש חסרון וגם הוא נצמד מהשם שלה, מצלמות אבטחה אלחוטיות הן מהסוג הזה שרגישות מאוד להפרעה וליציבות, האותות שלה יכולות להיפגם מהסביבה שבה היא נמצאת. במילים אחרות הפרעות תקשורת מורגשות בהן יותר. כלומר במידה ויש סביבה מכשירים המבוססים בקליטה המצלמה עשויה להשתבש כתוצאה מכך ואף לגרום למשתמש לצפות באיכות גרועה ושיבוש פיקסלים. חסרון נוסף הוא טווח הקליטה, זה לא באמת חסרון אבל אנו רואים בזה סוג של מגבלה ומחשיבים בה כחסרון לא משמעותי במיוחד אבל חשוב לדעת. אורך הטווח נע בין: 15-25 מטרים, אך למרות זאת זה גם יכול להפוך ליתרון כאמור המצלמה תהיה מסוגלת לקלוט תמונות במרחק גדול ועדיין להישאר בגל הטווח התקין. ישנם כמובן עוד יתרונות וחסרונות למצלמה הזו אך עליהם לא נדון הפעם, כל מה שנאמר הוא שתחשבו פעמיים לפני הרכישה כלומר בהתאם לשטח הצילום שאתם מעוניינים לצלם, כמו כן גם שטח הקול ישנם מצלמות מהסוג הזה בדגמים שבמיוחד מתאימים למטרה הזו.

עלות: העלות הממוצעת עבור מצלמות אבטחה אלחוטיות נע בין- 1,000 ש"ח עד 3,000 ש"ח

התקנת מצלמות אבטחה – איך ולמה – מדריך קצר
התקנת מצלמות אבטחה בעיקר נעשית במטרה לפקח ולהגן על רכוש או על אנשים מסוימים, מתקינים אותה בעיקר: בבתים פרטיים, מוסדות חינוכיות, עיריות, בתי ספר ומכללות, גני ילדים, עמותות, עסקים, משרדים, ואף במקומות ציבוריים שונים.

רובנו חושבים שהתהליך מסורבל כאשר אנו נזקקים להתקנת מצלמות אבטחה, אבל האמת שהתהליך מאוד פשוט גם לבעלי ידע בסיסי ביותר, מרגע זה נעבור על התהליך שמורכב מ- 2 צעדים פשוטים מאוד.

סידור סביבה חוטית – ראשית אנו מתקינים את מצלמה על הקיר או על התקרה, או בכל אזור אחר שנראה לכם לנכון, לאחר מכן נסתדר את הסביבה, נחבר את הכבלים ונסדר אותם בצורה נוחה בהתאם לטעם שלנו, ניתן להיעזר במסדר כבלים במטרה לא להפוך את הסביבה למבולגנת.

תקשורת וחיבור – חיבור המצלמה למכשיר ה- DVR (מכשיר הקלטת וידאו) הנלווה ואת הארד דיסק שמגיע איתו, וכל זה במטרה ליצור תקשורת בין המצלמות למכשיר ה- DVR שהמצלמות יוכלו לבצע הקלטה רציפה, מיד לאחר מכן נחבר את הארד דיסק וזאת במטרה לשמור את ההקלטות במקום כל שהוא שבמקרה שלנו זה הארד דיסק.

ניתן לחבר מצלמות אבטחה למכשירים הבאים: 

מחשב נייח – כפי שאנו יודעים ניתן לחבר כל אמצעי תקשורת למחשב משרדי או ביתי, גם כאן האופציה אפשרית, כל מה שצריך זה מכשיר תואם שבדרך כלל לא מגיע עם המחשב, בעצם זה לא בידיוק מכשיר אלה רכיב אלקטרוני שמחברים אותו ללוח האם, בדרך ככל הוא מתחבר לאחד מיציאות הלוח האם שנקראות: PCI Express.

מחשב נייד (לפטופ) – כמו כן ניתן לחבר את המצלמות אבטחה גם למחשב נייד \ לפטופ בשני דרכים שונים: ישנם מחשבים ניידים שכבר מגיעים עם הרכיב האלקטרוני הזה באופן מובנה, במידה ולא ניתן לרכוש רכיב אלקטרוני שמתלבש ישירות לאחד מיציאות המחשב בדרך כלל לחיבורי ה- USB, אופציה זאת נקראת גם: רכיב נייד \ כרטיס חיצוני. אך ייתכן שרכיב אלקטרוני זה אינו נמכר עוד, יש לבדוק עם חנויות המחשבים באזורכם, או פשוט לפנות אלינו.

61603_8huh

מצלמת PTZ

מצלמת אבטחה PTZ היא מצלמה עם אפשרות לכיוון ל360 מעלות עם זום ופוקוס מתאימה לחוץ בלבד

מצלמת צינור לחוץ

מצלמת אבטחה צינור חוץ מתאימה לכל מזג אוויר עמידה בפני שבירה

מתעניינים במצלמות אבטחה התקשרו אלינו 053-554-4056