מאמרים על צלחות לוויין

 כח החשמל צלחות לווין ותקשורת – מאמרים.dish_sg2100

מאמרים וכתבות על לווינים .
צלחות לווין ,צלחת לווין  רבים שואלים אותנו אל עובדת צלחת לווין ,מצאנו מספר מאמרים וכתבות שיתנו לכם את כל בתשובות
בתחום הצלחות לווין .

המדריך  השלם לצלחות לווין פרטיות :
כדי לראות את המאמר יש לעמוד על אותו מאמר ולחוץ 2 קליק על העכבר

* לבד על הגג : המדריך השלם לצלחות לווין לוויין פרטים

*אות ראשון מלווין עמוס 2 הכתבה .

* העינים של המדינה לצלחות לווין .

* ליוון עמוס-מה יש בו בעצם ?כתבה על חברת הלווין הישראלית

* מה נמצא בלווין תקשורת ? הכתבה וההסברים מתוך MOP.ORT.

* הלווין עמוס  השלישי  יאפשר  שת שידורי הטלוויזיה  באיכות  ה-HD   .

* לווין התקשורת עמוס כתבה מתוך מאגרי מדע .

* צלחת לווין מתוך הכתבה של YNET .

*איך להתנתק מחברות הכבלים {YES    /  HOT    }

*מכתב התנתקות מחברת הוט טוב גם ליס.

מאמר של רשות השידור השנייה .

ב28 הינואר 2002החלו שידורי ערוץ 10 המסחרי החדש. שידורי הערוץ פתחו עידן חדש של תחרות בתחומי התוכן והפרסום.עלייתו
של הערוץ הביאה לשינוי ניכר גם בתכום הפצת השידורים לציבור . בפעם הראשונה הוקם במזרח התיכון ערוץ טלוויזיה ארצי .
המשדר הספרתית {דיגיטלית}.בשידור הספרתי מתבצע על ידי העברת אות השידור ללוין עמוס . ומשם מופץ באות לכל בית אב שבו מותקנת צלחת לווין פרטית .{צלחת  לווין לעמוס צריכה מינימום 80 ס"מ }וממיר .

השידור הדיגיטלי הוא באיכות וידאו ואודיו טובים יותר ממה שהורגלנו לו עד היום. הצופה זוכה לשידור איכותי ולתמונה חדה וברורה כמעט ללא הפרעות. נוסף על כך, חוסך השידור הדיגטלי תדרים ומאפשר שידור של מספר ערוצים גדול יותר ממה שהתאפשר בשידור האנלוגי המיושן.

שיטת השידור הספרתית מאפשרת גם כניסתו של שידור אינטראקטיבי מתקדם. שידור זה מאפשר, לצד קשר ישיר בין הצופה לערוץ, גם העברה של מידע רב הנלווה לשידורים ושאליו יכול כל צופה להתחבר בעזרת השלט.

עם עליית הערוץ נשמעה ביקורת נגד השינויים שחלו באופן הפצת השידורים. בבסיס הביקורת עומדות שתי טענות. האחת, שאלת חוקיות ההחלטה אודות אופן הפצת השידורים, והשנייה, שאלת הדרישה מן הציבור להשקיע כספים לצורך צפייה בערוץ ציבורי.

לעניין הטענה הראשונה, הפצת השידורים בדרך זו, לא רק שאינה עומדת בניגוד לחוק, אלא מאפשרת קפיצת מדרגה טכנולוגית. לעניין הטענה השנייה, החלטה זו אינה שונה מכל החלטה אחרת שמקבל הציבור כאשר מתחולל שיפור טכנולוגי. ההחלטה לעבור למכשור המתאים להשמעת תקליטורים ולא תקליטים, ההחלטה לשדרג את המחשב הביתי מדי כמה שנים ועוד. מי זוכר כיום, שכדי לקלוט את שידורי ערוץ 2 נדרשו הצופים, בתחילת שנות ה-90 להתאים את אנטנת הקליטה שברשותם, ולרכוש אנטנה מתאימה. עוד נזכיר, כי הרשות בוחנת בימים אלו מעבר לשידורי רדיו בטכנולוגיה ספרתית (DAB – Digital Audio Broadcasting). במסגרת שינוי טכנולוגי זה, יתאפשר ניצול יעיל יותר של תחום התדרים, כלומר, הציבור יוכל ליהנות ממספר רב יותר של תחנות רדיו. שכן, כדי ליהנות מיתרונותיה של שיטה זו יהיה על הציבור לרכוש מקלטי רדיו שיאפשרו את קליטת השידורים בטכנולוגיה החדשה.

אם נוותר על הטכנולוגיה הספרתית ניווכח, כי שיטת ההפצה הישנה – הפצה על ידי מערכת משדרים קרקעיים היא כמעט בלתי אפשרית. ראשית, ספקטרום התדרים בשיטה זו צפוף וכמעט אין בו תדרים פנויים. כמו כן, ניאלץ להקים מערכת משדרים נפרדת מזו הפועלת להפצת שידורי ערוץ 2. הקמת מערכת משדרים קרקעית היא פעולה מורכבת ויקרה, שעשויה להימשך שנים רבות. בהנחה שמוצאים תדר פנוי, מדובר בהקמת אתרי שידור רבים, שעלותם גבוהה ביותר וממילא תשרת מספר קטן ביותר של צופים, שכן כ-85% מתושבי מדינת ישראל ממילא מחוברים לכבלים או ללוויין.

הפצת השידור בלוויין הבטיחה, כי מרגע עלייתו של ערוץ 10 לאוויר, תתאפשר קליטתו באיכות הטובה ביותר, בכל בית אב בישראל. נוסף לכך, יוכל כל תושב שהתקין צלחת פרטית לקלוט את שידורי ערוץ 2, ובקרוב אנו מקווים גם את שידורי ערוץ 1 וערוץ 33 וכל אלה חינם וללא צורך להתחבר אל חברות הכבלים או לחברת הלוויין.

התקנת צלחות לווין לכל הלווינים. תמיכה לאורך כל הדרך. התמחות בצלחות ממונעות ובצלחות בעלות מספר LNB בזמן שחברות הכבלים והלוויין מעלות מחירים, מוסיפות חבילות שידור ומפתות אותנו עם ממירים מכשירים חדשים ומשוכללים יותר, הולכת ומקיצה משנתה האלטרנטיבה שקיימת כאן כבר שנים –צלחת הלוויין הפרטית. אם עוד לא הספקתם להתמכר לטלנובלות ולאופרות הסבון של חברות הכבלים והלוויין המקומיות, תוכלו למצוא בה אלטרנטיבה ראויה.

מה ההבדל בין שידורי הלווין של YES או HOT לבין שידורי צלחת לווין פרטית ?
הבדל גדול לא קיים בצד הטכני אלא בצד התוכני. חברות הכבלים והלווין מפעילות ערוצי הפקות מקור המעניינים חלק מציבור הצופים. אלו שמוכנים לוותר על אותם רוצי מקור (3,4,5 וכו'..) יוכלו ליהנות ללא תשלום חודשי ממאות ערוצים, לרוב זהים, מכל רחבי העולם.
אין ספק כי צלחת לווין פרטית מיועדת לרוב לדוברי שפות זרות (כיוון ששידורי צלחות לווין פרטיות אינם מתורגמים). לרוב מדובר בשינוי תפיסה – המונע משיקול כלכלי אשר לאורך זמן חוסך הון לא קטן.
חשוב להדגיש כי לא מדובר בחסכון הפוגם באיכות – בעלי צלחת לווין פרטית נהנים מאיכות שידורים הגבוהה ביותר, ומתכנים לעיתים חדשים יותר המשודרים מכל רחבי העולם וכוללים: ערוצי אופנה, מוזיקה, ספורט, סרטים, כלכלה, חדשות, ארוטיקה, ריאליטי ועוד ועוד ועוד.

תחזוקה שוטפת של צלחת לווין ביתית
על אף שרבים אינם לוקחים זאת בחשבון, חיוני ביותר לשמור על תחזוקה שוטפת של צלחת לווין וחלקיה, על מנת לוודא קליטה טובה ושידורים באיכות גבוהה. תחזוקה שוטפת של הצלחת אינה דורשת עבודה רבה והגורמים העיקריים הם פגעי הטבע והסביבה, כמו הצטברות אבק ולכלוך, נזקי שמש ולחות.
אמנם, רוב הנזקים עשויים להיגרם ממשקעי חורף, כמו גשם, ברד ושלג, אבל אסור להיות שאננים גם במדינה שטופת שמש כמו ישראל. גם חורף קצר וסוער (כמו זה האחרון) יכול לגרום נזקים לצלחת וכדאי לבדוק אותה ואת החיבורים השונים בתכיפות יתרה לאחר סופות. בנוסף, חובה לבדוק את הכבלים שחשופים לפגעי מזג האוויר, לוודא שאין בציפוי סדקים, או חלילה קרעים. כבל פגום יש להחליף באופן מיידי.
יש לוודא ניקיון של הצלחת והאביזרים הקשורים ובעיקר של ה – LNB (low-noise block converter). ניגוב של הצלחת בעזרת סמרטוט לח לא יפגע בה, או בשידורים, אלא ישאיר אותה נקייה וחשופה לקליטת אותות. את הצירים והברגים אפשר לשמן וחשוב במיוחד להדק היטב את הברגים מדי כמה חודשים.
במקרה שצלחת הלווין מותקנת בסמוך לעצים, חשוב ביותר לבדוק את המשטח שלה מדי כמה שבועות ולפנות ממנו עלים, פירות וזרדים. הצטברות שלהם לא רק תוסיף משקל מיותר, אלא גם בהחלט עשויה לפגוע בשידורים ואף לחסום את האות לחלוטין.